Türkçe
TRY

Söz Yüzüğü Modelleri 2024

Tüm Söz Yüzüğü Modellerinde Muhteşem Fırsat İndirimleri

2024 Moda Söz Yüzüğü Modelleri

Türk örf ve adetleri için oldukça önemli bir yer tutan yüzükler, evliliğe atılan ilk resmi adım olarak sayılır. Erkek tarafı, kız tarafının evine özenle seçilmiş ve süslenmiş çiçek-çikolatasıyla gider ve erkek tarafının babası oğulları için, kız tarafından gelin adaylarını ister. Kız isteme töreninde kızın babası da onay verirse yüzükler takılır. Bu yüzüğün anlamı, isminden de anlaşılacağı üzere çiftlerin birbirlerine verdiği ‘söz’ anlamına gelir. Hayatlarını birleştirmeleri için birbirlerine verdikleri ilk söz bu olur ve yüzüklerle sembolleştirilir. Bu yüzden söz yüzüğü yeni evlenecek çiftler açısından; ağırlığı, aidiyeti ve ciddiyeti temsil eder. 

Söz yüzüğü ülkemizde aynı zamanda nişan yüzüğü olarak da kullanılır. Söz yüzüğü modellerine bakanlar aynı zamanda nişan yüzüğü modellerine de bakabilirler. Çiftler, en yeni söz yüzüğü modellerini sitemizden inceleyebilirler.

Özellikle son dönemin hem ekonomik hem de revaçta olan modası gümüş alyans modelleri. Eylül Alyans’ta Türkiye’nin en geniş gümüş söz yüzüğü, gümüş nişan yüzüğü seçeneklerini bulabilirsiniz. Bu nedenle alyans yüzükler konusunda Eylül Alyans Türkiye'nin lider firmasıdır.

Doğru söz yüzüğü nasıl seçilir?

Yüzlerce söz yüzüğü arasında kendinize en uygun, sizi en iyi anlatan yüzüğü seçmek için internet sitemizdeki onlarca çeşidi incelemenizi tavsiye ederiz. Söz yüzüğü fiyatları da en çok merak edilen konular arasında. Sağ elin yüzük parmağına takılacak yüzük ölçüsü önemlidir. Web sitemizde yüzük ölçüleri nasıl alınır, bunu detaylı olarak açıkladık. Bazı çiftler yüzük ölçülerini bilmedikler için daha büyük bir yüzük tercih ediyorlar. Büyük yüzüklere sahip olan çiftler sol elin ya da sağ elin yüzük boyutlarını ölçerek yeniden sipariş verebilirler.

Ekonomik ve ucuz gümüş söz yüzüğü modelleri altına göre hem daha ekonomik hem de daha trend olan bir seçenektir ve genellikle pırlanta görünümünde olan birbirinden şık gümüş söz söz yüzükleri tercih edilir. Evlilik hazırlıklarına dikkat edilmelidir. Söz yüzüğü evlilik öncesi söz konusu olan alyans evlilik ve gümüş alyans yüzüklerinde öne çıkmaktadır.

Söz yüzüğü 2024 modellerinde neler var?

2024 söz yüzüğü modellerinde; gold kaplama, gümüş yıldız, klasik rose renkli söz yüzüğü modelleri var. Modası asla geçmeyen söz yüzüğü modelleri de ‘Piramit’ ve 4 milim gold kaplama modelleri öne çıkıyor.